top of page
Old City Jerusalem
Group 185 (5).png

בבניין פועלות קבוצות רבות ומגוונות ובהם - גלריית אומנות, פרויקטים מוזיקלים, מיזמים חברתיים ועמותות העוסקות בחיזוק חיילים בודדים, יוצאים בשאלה, נשים נפגעות אלימות, דרי רחוב ועוד.

המרחב החברתי "הרברט סמואל" שוכן במבנה האייקוני ששימש במשך שנים רבות את הנהלת בנק ירושלים, בלב הפועם של מרכז העיר. בעתיד, מתוכנן הבניין להפוך לבית מלון יוקרתי.

עד לקבלת היתרי הבנייה - החליט בעל הבניין, מר ג'וזף ברמן, להקדיש אותו לטובת מיזמים חברתיים וקבוצות המחזקות את המרקם הקהילתי והתרבותי של העיר.

גלריה ברבור

גלריה ברבור הוא מקום לאמנות בירושלים ופרויקט מתמשך בהתהוות. נפתח על ידי אמנים צעירים בירושלים ביולי 2005, מתוך מטרה לבנות סטודיו-גלובלי ולאפשר פורום רחב לאמנים ולאחרים המעוניינים בפעילותו. המטרה היא ליצור חלל לא-היררכי, דינמי, הנותן ביטוי למגוון רחב של יוזמות יצירתיות וחברתיות ללא השפעות שוק האמנות, טרנדים אפנתיים וטעם אישי. בחלל בירושלים מתחלפות תערוכות מדי חודש, ומידי שבוע מתקיימות הקרנות סרטים, אירועי מחול, שירה, הרצאות ופרויקטים קהילתיים וחברתיים.

https://barburgallery.org/he/

 

אדמה – מרכז נשי חברתי

אדמה הוא מרכז לנשים, שמציע ייעוץ משפטי, טיפול פרטני וסדנאות תמיכה, בדגש על נפגעות אלימות ותקיפה מינית. במרכז מוצע ליווי משפטי לנפגעות בהליך הפלילי והאזרחי ובנוסף גם טיפול רגשי פרטני ופעילות קבוצתית על-ידי מטפלות המוכשרות לעבודה עם נשים נפגעות. החלום הוא שבעתיד יינתן גם מענה רפואי במרכז מתוך ההבנה שגוף ונפש מחוברים וההחלמה היא נגזרת של השניים.

 

החוט המשולש

העמותה הוקמה מתוך תחושת שליחות, ומתוך רצון לאפשר לבני נוער וצעירים\ות בסיכון לגלות את האור המיוחד שבהם.

החזון של הארגון מבוסס על האמונה כי "מעט אור דוחה הרבה מן החושך". על ידי כלים של אהבה, קבלה ללא תנאי ומענה פיזי ורגשי, אנו מאפשרים לבני הנוער והצעירים\ות לגלות את הכוחות והייחודיות בכל אחד ואחת מהם ולהביאם לידי ביטוי.

אנו מאמינים כי כל אדם במהותו הוא בעל גרעין פנימי טוב, ושלכל אדם, באשר הוא, יש את הזכות לחיות חיים טובים ומכבדים.

https://meshulash.org/

 

יוצאים לשינוי 

הארגון הוקם בשנת 2013 על ידי יוצאי החברה החרדית במטרה לפעול לשילוב מיטבי של היוצאות והיוצאים בחברה הישראלית, זאת דרך שינוי מדיניות ומיצוי זכויות, מחקר וידע, העלאת מודעות והדרכות מקצועיות, לצד הפעלת מגוון תכניות פרטניות ייעודיות ליוצאות וליוצאים בתחומי קהילה, צבא השכלה ותעסוקה.

https://leshinuy.org/


 

מגרש ביתי

העמותה קמה במטרה לחולל שינוי משמעותי בחייהם של חסרי וחסרות הבית ולפעול למען שילובם חזרה בחברה. באמצעות יצירת קשר מבוסס אמון בין המשתתף לצוות אנו פועלים למימוש זכויות וקבלת קצבאות ובמקביל מעניקים עזרה במציאת מגורים ותעסוקה ותיווך לגורמי טיפול שונים. העמותה מפעילה חמישה פרויקטים בירושלים ביניהם : לוקרים לדרי רחוב וארוחות שישי משותפות.

https://homebaseil.com/

 

שיקום אחר

"שיקום אחר"  הינה עמותה פורצת דרך ומובילה שינוי חברתי, למען מימוש והגשמת שאיפותיהם וחלומותיהם של האנשים המתמודדים עם מגבלות נפשיות בתחום התעסוקה ופיתוח הקריירה.

https://shikumacher.org.il/

 

תזמורת הרחוב הירושלמית 

תזמורת הרחוב הירושלמית היא תזמורת קאמרית מקצועית הפועלת להרחבת הקהלים למוסיקה הקלאסית על ידי נגינה בחללים אלטרנטיביים ובמקומות ציבוריים שונים.                             

התזמורת מהווה כר פורה ליצירת פרויקטים חדשים בעלי ערך אמנותי וחברתי גבוה ופועלת רבות כדי להגדיל משמעותית את ההזדמנויות האמנותיות הזמינות לנגנים והיוצרים הצעירים הפועלים בירושלים.

https://barkayma.org/project/jerusalemstreeto154/

 

u-Music

יו-מיוזיק הינה מכללה ללימודי דיג'יי, סאונד והפקה מוזיקלית.

ייחודיות המכללה מתבטאת בהכשרת מפיקים מוזיקליים עם מיקוד בהפקת מוזיקה אלקטרונית באולפן הביתי ממגוון סגנונות כגון: היפ הופ, טראפ ועד טכנו וטראנס.

המרכז מהווה בית חם לכל קהילת אוהבי המוזיקה האלקטרונית והטכנולוגיה המוזיקלית המאפשרת ביטוי אין סופי לאמן של היום. הסטודיו שלנו פעיל גם כבית להופעות, סדנאות וכיתות אומן למפיקים.

https://www.u-music.co.il/

 

עמותת עיר עמים 

עיר עמים היא עמותה ישראלית בלתי-מפלגתית העוסקת במורכבות החיים בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ובעתידה הפוליטי של העיר. עיר עמים פועלת במגמה שירושלים תהיה עיר תקינה ושוויונית, תוך קידום התנאים לעתיד פוליטי יציב יותר בירושלים.

 בשל מעמדה הסמלי והממשי של ירושלים כעירם של שני עמים ושלוש דתות, ומקומה הקובע בהשגת הסדר מדיני, מעמידה עיר עמים בראש מעייניה את ירושלים כעיר הוגנת בה חולקים שני העמים, הישראלי והפלסטיני, עיר הדואגת לרווחתם ולכבודם של כל תושביה על קודשיהם ונכסיהם ההיסטוריים והתרבותיים

https://www.ir-amim.org.il/ 

לעולם לא לבד 

העמותה הינה עמותה המסייעת לחיילים בודדים, מלש״בים ומשוחררים בכל הקשור לשירותם בצה״ל ולחייהם הכלליים. העמותה עוזרת בנתינת בית חם לכלל החיילים הבודדים (מהארץ ומחוצה לה) וכן לכאלו הזקוקים לדיור, ריהוט, סיוע והכוונה במהלך שירותם הצבאי וגם לאחר מכן. כמו כן, העמותה גם מסייעת בייעוץ תעסוקתי, אקדמי ועסקי לחיילים משוחררים. העמותה שמה לה למטרה להיות אוזן קשבת ולפעול למען החיילים הבודדים בעלי פוסט טראומה ולכאלו שלא בקשר עם משפחתם, זאת כדי לתת להם את כל המעטפת וההרגשה שהם לעולם לא לבד.

https://www.facebook.com/HereWithYou2020/

עמותות במרחב
 

bottom of page