top of page

כל יום עיון/ סיור נתפר במיוחד לצרכים ולאופי הקבוצה. אנחנו מזמינים אתכן לקרוא על ההזדמנויות השונות המוצגות כאן, ולשוחח עם צוות ההזמנות של המרחב שישמח לענות על כל שאלה ולבנות ביחד אתכם את לוח הזמנים האופטימלי.  

אנחנו מציעים מגוון אפשרויות לימי עיון במרחבים השונים ברחבי הארץ, ובראשם את הסיור הקולי "פני האדם" בכיכר אתרים בתל אביב. 

ניתן ורצוי לשלב בין אחד מהסיורים לבין פעילות התנדבותי, הרצאה, ושימוש בחללים לטובת תוכן פרטי. 

סיורים וסדנאות

סיור קולי ״פני האדם״

מיצג האודיו החוויתי "פני אדם", מזמין את הקהל הרחב להיפגש עם אחד המבנים הבולטים והמעניינים במרכז תל אביב. המסע אל נבכי המועדון נפתח בעמידה מול הים, סמל החופש והמרחבים האינסופיים, שעומד בניגודיות כמעט מוחלטת לדיכוי שהתרחש במועדון. הוא ממשיך בניווט בתוך חללי המבנה, שקל ללכת בהם לאיבוד, תוך כדי הצפה של נושאים אנושיים כמו: בדידות, אינטימיות, מיניות, הסתרה וחשיפה, אחריות אישית וקולקטיבית. 

הסיור מסתיים בשיחת עיבוד של כחצי שעה עם מנחה המסייע לקבוצה לעבד את החוויה, ולפתח שיחה משמעותית בין חבריה. מעבר לנושאים שהסיור מציף (עולם החשפנות והניצול המיני) השיח נוגע בנושאים רחבים יותר כגון לקיחת אחריות, מי אני מול החברה, וכיצד ניתן להוביל לשינוי חברתי.
השיח מותאם לקהלי יעד השונים, ומעלה דילמות רלוונטיות לגיל ואוכלוסיה.

מפעיל: המרחב החברתי.
אורך סיור: 30 דק' סיור + 30-60 דק' לשיחת עיבוד תלוי במספר המשתתפים.

IMG_0401 (1).jpg

הרצאת עדות אישית: ״אני כבר פה״

הרצאה מפתיעה ומעוררת השראה של האמנית, יוצרת והאקטיביסטית ילנה דיוואיין, בה היא מספרת את סיפורה האישי העובר דרך מועדני חשפנות בתל אביב.
האם זה יכול לקרות לכל אחד ואחת? מה הקשר בין עולם החשפנות לעולם הזנות? מה באמת קורה מאחורי הקלעים של תעשיית המין? כמה כסף באמת עושות חשפניות ומה התמורה? מה ההשלכות? ילנה משוחחת על הסללה, ערך עצמי, הרס עצמי, מודעות, בחירה חופשית ולמה זה קשור כל כך לתרבות האונס והפדופיליה. מסע לא יאמן כנגד כל הסיכויים מתחתית הערך העצמי בדרך של מימוש עצמי ומימוש הייעוד בחיים.

מפעילה: ילנה דיוואיין
אורך ההרצאה: 45-60 דק'.
מספר משתתפים: עד 100 משתתפים


לנה.webp

הרצאת עדות אישית: ״אמילי"

הרצאה מרגשת ועוצמתית של היוצרת והאקטיביסטית אלינור כהן המזמינה אתכם למסע אל תוך תעשיית המין הישראלית כפי שמעולם לא חשבתם.
במופע, אמילי מספרת את סיפורה איך מחיים נורמטיבים הגיעה לעסוק בזנות, את סיפור היציאה שלה, הסודות הכי כמוסים ועל החיים הכפולים שניהלה בשני עולמות מקבילים.

 

מפעילה: אמילי
אורך ההרצאה: 45-60 דק'.
מספר משתתפים: עד 100 משתתפים


WhatsApp Image 2024-02-21 at 17.12.55.jpeg

הרצאת עדות אישית: "האור שבפנים" של תמי אביגיא- מרצה, אמנית, יוצרת כותבת.

סיפורה האמיץ והחשוף של תמי זוהי אביגיא שעברה דרך אלימות, גילוי עריות, זנות, התמכרויות לסמים, לאלכוהול ולכדורים פסיכיאטריים. ולמרות זאת מצאה שהחיים הם משהו ששווה לחיות למענו.
איך מצליחים לראות את האור למרות החושך הגדול?
איך מהמקום הכי נמוך וכנגד כל הסיכויים, תמי בחרה בחיים וצמחה מחדש כאמנית? הרצאה סוחפת ומעוררת השראה על הרוח האנושית במיטבה. והיכולת לגלות את התשוקה לחיים עצמם.

אורך ההרצאה: 45 דקות. 
מפעיל: תמי אביגיא
מספר משתתפים: עד 40 משתתפים

תמי.jpeg

חוסר עניין לציבור- מסע אישי, אמנותי אמיץ וכן.

לפני 26 שנים הגשתי תלונה במשטרה על פגיעה מינית שחוויתי בילדותי. התלונה נסגרה בנימוק של "חוסר עניין לציבור".
השם הזה מסמל עבורי הרבה. הוא מסמל את אזלת היד של המשטרה, את קשר השתיקה ואת המערכת המשומנת שגורמת לנו להרגיש אשמים/ות.
אומנות היא הדרך בה בחרתי לחקור מהו- 'חוסר עניין לציבור'. חקירה זו הובילה אותי למסע אישי ואומנותי שערכתי במשך שנתיים וחצי. כחלק ממסע זה, הצגתי לראשונה את תערוכת הצילומים "חוסר עניין לציבור" בתל אביב ודובר עליה רבות בכלי התקשורת.
אני מספרת על המסע שעברתי ושאליו הצטרפו נשים רבות נוספות שנפגעו מאלימות מינית. בזכות המפגשים איתן ובעזרת המצלמה, חקרתי והבנתי כמה כוח יש לציבור שמגלה עניין.
בהרצאה אני מראה  בעזרת אומנות הצילום, כי אלימות מינית היא תופעה שקשורה לכל אחד ואחת מאיתנו, ולכולנו יש תפקיד ביצירת שינוי – כי לציבור יש עניין.


מפעיל: לירון ברייר
אורך ההרצאה: 90 דק'
כמות משתתפים: עד 100

לירון.jpeg

מתערבים: מה אתם הייתם עושים?

סדנה המשלבת הנחיה, חוויה ומשחק ומקנה תודעה וכלים להתמודדות עם הטרדות מיניות וסביבה מטרידה במרחבים הציבוריים והמשותפים היומיומיים באמצעות מודל הצופה מהצד.
הסדנה מועברת על ידי מנחה מוסמך/כת ושחקנים מקצועיים של עמותת מתערבים המעבירים חוויה חיובית, קלילה ומשמעותית. בלב הסדנה סימולציות של סיטואציות יומיומיות המתרחשות במרחבים בהם כולנו נמצאים, למשל, תחבורה ציבורית, בתי קפה, עבודה ומקומות תרבות. הסדנה משתמשת במתודולוגיה המזמינה את הקהל להשתתף במשחק ובנויה לייצר מודעות וביטחון ולגרום לפרואקטיביות חברתית.
הסדנה שמה את המשתתפים במקום של הצופה מהצד באופן יזום באופן שמגביר את הערנות הכללית ויוצר סביבה ומרחב חברתיים שלא רק שיוצרים ביטחון בסיסי, אלא שגורמים להרבה מעבר – למימוש, יצרנות ויעילות כמו שלא הכרנו בעבר.


אורך הסדנה: 90 דקות
בקבוצות של עד 40 משתתפים

מתערבים.jpeg
bottom of page