פעילויות לקבוצות ולארגונים

המרחב החברתי מציע פעילויות ייחודיות המגבשות קבוצות, חושפות ומניעות את המשתתפים לעשייה חברתית במגוון תחומים.  אנו מייצרים לכם ולצוותים שלכם ימי עיון וגיבוש חווייתיים, המייצרים תחושת משמעות חברתית ואישית, המכוונים להניע לשיח ועשייה חברתית בשילוב שבירת שיגרה ביום או יומיים מחוץ למשרד.

    

בין הקבוצות המגיעות להשתתף בפעילויות המרחב ניתן למצוא חברות פרטיות וממשלתיות, ארגונים חינוכיים, תנועות נוער, משרדים ממשלתיים, חברות הייטק ותקשורת, ארגונים פיננסיים, עמותות, יחידות צבאיות, קבוצות פרטיות ועוד. 

הפעילויות שלנו כוללת בין היתר את הסיור הקולי המפורסם שלנו "פני האדם", סדנאות ותכנים בהתאמה לקהל היעד מתוך היצע מגוון, פעילויות התנדבות, צפייה במופעי תרבות אקטיביסטית, הרצאות מעוררות השראה, סדנאות יצירה המייצרות תעסוקה לאוכלוסיות נחלשות ועוד, כל זאת על פי ימים מותאמים מראש או מותאמים אישית לכל ארגון וצרכיו.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק משמעותי ביצירת שינוי תודעתי חברתי ונשמח לפעול בשיתוף במטרה להרכיב יום מעשיר ומשמעותי אשר יהיה המתאים ביותר עבורכם ועבור ארגונכם.

איך שמים סוף לניצול העתיק בעולם? המאבק בתעשיית הזנות הישראלית

כשהחוק לאיסור צריכת זנות נכנס לתוקף – זה הזמן להרצאה על אחד המאבקים הפמיניסטיים המוצלחים בעשור האחרון. בהרצאה נענה על השאלות הקשות, ננפץ מיתוסים על זנות, נסביר למה התחיל המאבק, מה המצב החוקי בישראל ואיך אחרי 11 שנות מאבק אושר החוק לאיסור צריכת זנות.

ארוחת צהריים

מוזמנים ליהנות מארוחת צהריים שיכינו לכם צעירים בסיכון גבוה המקבלים הכשרות במטבח שלנו. מנות מגוונות החל מצהריים טאפאסים, המבורגרים, מקסיקני ועוד

הרצאות

מרצים מתחומי היזמות החברתית, המגדר, הזנות המגזר השלישי ועוד

שימוש בחללי המרחב החברתי

ניתן להשתמש בחללים השונים שלנו לטובת הפעילות שלכם - הרצאות, ימי עיון, פגישות צוות ויוזמות חברתיות - מוזמנים לעשות את כל אלו אצלנו במרחב

סיור קולי ״פני האדם״

סיור האודיו החווייתי "פני אדם", מזמין את הקהל הרחב להיפגש עם אחד המבנים הבולטים והמעניינים במרכז תל אביב. המסע אל נבכי המועדון נפתח בעמידה מול הים, סמל החופש והמרחבים האינסופיים, העומד בניגודיות כמעט מוחלטת לדיכוי שהתרחש בתוך המועדון. הוא ממשיך בניווט בתוך חללי המבנה שקל ללכת בהם לאיבוד, תוך כדי הצפה של נושאים אנושיים כמו: בדידות, אינטימיות, הסתרה וחשיפה, אחריות אישית וקולקטיבית.

מופע עדות - ״חושפת״

ילנה דיוואיין אשר גדלה כנערה על רצף הסיכון אך מעולם לא ראתה עצמה על רצף הזנות, הפכה בסופו של דבר בבגרותה לחשפנית. יחד עם זאת, היא מעולם לא הפסיקה לכתוב, ליצור ולהאמין שיום אחד היא תהייה- ילנה דיוואיין. המופע "חושפת" הוא מעין הכלאה בין הצגת יחיד לתיאטרון עדות בו דיוואיין מגוללת את סיפורה הקשוח לעיתים באופן עוצר נשימה ושוזרת בו, בכישרון רב וחן אינסופי, עשרה שירים ליריים מקוריים שנכתבו על ידה מאז שהיתה נערה ועד היום, המבטאים ומעצימים את הרגע הרלוונטי בסיפורה. ילנה, שמביאה הצצה אל העולם האפל של הזנות דרך נקודת מבטה הייחודית והמשעשעת לעיתים, היא לא האדם השבור שמצפים למצוא אחרי משברים כאלה וסיפורה הוא סיפור של עוצמה ותקומה אשר לא רק מעורר בצופה מחשבה אלא ממש מניע אותו לפעולה.

אקטיביזם דרך אומנות - "Beyond the walls"

סדנה חוויתית שתוציא מכל אחת ואחד את היצירתיות. נתחיל בסיור גרפיטי בכיכר אתרים וביצירות המרהיבות שרוססו בה במהלך השנים, נבין את השפה, הקודים והחתימות, ואיך אומנות מגשרת על פערים חברתיים, ונעבור חוויית יצירה עם אומן - דרך כל תהליך היצירה, כולל התנסות ביצירת אומנות אישית על בד קנבס

סדנת תיקים - KitePride

קייטפרייד מספקת פרנסה שיקומית עבור שורדות מעגל הזנות והסחר האנושי ע״י תפירת תיקים. בואו לעצב את התיק הייחודי שלכם, ותהפכו לחלק בלתי נפרד משרשרת האימפקט שלנו ויצירת תעסוקה שיקומית ושינוי אמיתי למי שתופרות את התיק הזה. בנוסף, תתרמו לאיכות הסביבה על ידי הפחתת צבירת פסולת של בדים.

"סדקים״ - הדרכה משולבת סרט קולנוע ישראלי

סרט הקולנוע "סדקים" נכתב ע"י התסריטאית מיכל אקרמן. הסרט בהשתתפותם של צופית גרנט ושמוליק וילוז'ני זכה להצלחה בפסטיבלים רבים ביניהם ברלין ,אמסטרדם פולין ועוד. "סדקים" מומלץ לפעילות פנים ארגונית בנושא מניעת הטרדה מינית, ומספר את הסיפור ממספר זויות - של הנאשם, של המתלוננת, ושל אשתו של הנאשם. הסרט בלווי שיח עם התסריטאית, מיכל אקרמן, השתלב בפעילויות העלאת מודעות בארגונים רבים וביניהם- נס טכנולוגיות, ביטוח ישיר, מטריקס, ורינט, פריון, עמידר, משרד הבריאות, עיריות שונות ועוד.
מפעיל: גבול- תכנים בנושא מגדר בניהולה של מיכל אקרמן.

חיים אמיתיים - סרטים כחולים

מחקרים מראים כי הגיל הממוצע בישראל לחשיפה ראשונית לתוכן פורנוגרפי הוא 10 ואף קודם לכן. עולם המדיה גדוש מסרים מיניים ולעיתים לא צריך בכלל לצפות בפורנו כדי לראות פורנו. הדרך לצפות נמצאת אצל כל אחד ואחת מהנערות והנערים שלנו בכיס 7/24 – בטלפון החכם. הפורנוגרפיה נגישה, מזמינה, מסקרנת, מושכת – ועקב השיח הציבורי הער- נשארת בסודי סודות ובלי שיחה עליה. בסדנא זו נשים את הפורנוגרפיה על השולחן המואר ונשוחח עליה – על כמה היא נפוצה ונגישה, על הטריקים הקולנועיים שמאחוריה, על "שחקני ושחקניות" הפורנו וחווית החיים שלהן/ם, על האמצעים הנרקוטיים בהם הם משתמשים על מנת לתפקד, ועל ההשלכות של הפורנוגרפיה עלינו ועל חיי המין שלנו.

״נערה ללא שם״

הצגה אינטרקטיבית לצוותים חינוכיים, נוער והוריהם/ן. במהלך ההצגה הצופים מקבלים הצצה לתחנות בחייה של הגיבורה, ורואים איך היא הופכת לאט לאט מילדה נורמטיבית ושמחה לנערה החווה ניצול, מתמודדת עם מצוקה ומגיעה בסופו של דבר לזנות. אלו בחירות ניתן היה לעשות במהלך חייה על מנת לשנות את המציאות שלה? ההצגה עוזרת לנפץ מיתוסים על עולם הזנות ועל הא.נשים הנמצאים בה, לדבר על פגיעה מינית ועל ההשלכות שלה, לקבל כלים לזיהוי, סיוע והתמודדות עם נערים ונערות פגיעים/ות, על האפשרות לבחירה בחמלה ואנושיות ולפעול לשינוי המציאות. ההצגה מתאימה לעד 200 משתתפים.

מיתוסים על זנות

על מה אתם/ן חושבים/ות כשמדברים/ות על זנות? על מה אתם/ן חושבים/ות כשמדברים/ות על חשפנות? על כסף מהיר? על הסטודנטית שעושה את זה כדי לממן את הלימודים? על יצר מיני?
מיתוסים רבים מנציחים את הזנות כ"מקצוע העתיק בעולם" וכך גורמים לרובנו לחשוב שזנות היא תופעה נורמלית. המציאות מוכיחה כי המרחק ממיתוסים אלו גדול מאוד.
במפגש נעסוק בסיבות הכניסה למעגל הזנות, נזקים נפשיים ופיזיים, הקשר בין זנות להתמכרויות לסמים, סוגית הבחירה ב"עיסוק" בזנות, סוגי זנות- חשפנות, פורנוגרפיה, דיון על האחריות החברתית אל מול התופעה ועל מידת הלגיטימיות שהמשתתפים/ות נותנים לה כעת וכן נציג את החוק החדש ואת הדיונים סביבו.

איך שמים סוף לניצול העתיק בעולם? המאבק בתעשיית הזנות הישראלית

כשהחוק לאיסור צריכת זנות נכנס לתוקף – זה הזמן להרצאה על אחד המאבקים הפמיניסטיים המוצלחים בעשור האחרון. בהרצאה נענה על השאלות הקשות, ננפץ מיתוסים על זנות, נסביר למה התחיל המאבק, מה המצב החוקי בישראל ואיך אחרי 11 שנות מאבק אושר החוק לאיסור צריכת זנות.

על המרצה: עו"ד אקטיביסטית ניצן כהנא הובילה לאחד ההישגים החשובים במאבק לשוויון מגדרי בישראל: החוק לאיסור צריכת זנות.

סדנת אקטיביזם ״תודעה של אחריות״

לא מעט מקרים של פגיעה וניצול מיני מתרחשים לעיניי עדים ועדות, שלרוב אינם מתערבים/ות. מרבית בני ובנות הנוער לא תוקפים/ות אחרים/ות או נופלים/ות קורבן לניצול או לביריונות, אלא ״צופים /ות מהצד״ במתרחש. לנערים ולנערות שלל אתגרים וחסמים המונעים מהם/ן להתערב, ביניהם פחד מתגובת התוקף, אי הבנה של המקרה כסיטואציה של ניצול , אמונה שמישהו/י אחר/ת י/תעזור ועוד. סדנה אשר מטרתה לצייד בכלים כיצד להתערב, לסייע ואף למנוע מקרים של אלימות מינית אשר מתרחשים בסביבתנו ולהיות סוכני שינוי. הסדנה מתאימה לעד 25 משתתפים

מסעדת פופ-אפ

בואו להכיר, ללמוד , ולעשות טוב סביבכם בסדדת בישול ייחודית. בסדנה, שתועבר ע״י צעירים בסיכון גבוה אשר לומדות טבחות במטבח של המרחב החברתי, נכין יחד מנות חדשות ומפתיעות, אותם נארוז ונשלח לבתי תמחוי בדרום העיר.
אתם נהנים, הצעירים מקבלים הכשרה, והנזקקים זוכים בארוחה חמה וטעימה!

מניעת הטרדה מינית ושוויון מגדרי בארגון

על פי חוק, כל ארגון מחויב ליידע את כלל העובדים על האמור בחוק למניעת הטרדה מינית. בהרצאה נציג את התופעה החברתית ואת הרציונל לחקיקת החוק למניעת הטרדה מינית, נלמד את סעיפי החוק, את כללי ההתנהגות המקובלים ואת אפיקי ההתמודדות הקיימים. נעמוד על ההבדלים בין חיזור והטרדה, על גבולות ושפה רצויים בארגון וכיצד לשמור על סביבת עבודה בטוחה ונעימה, איך והאם זה קשור למקום בו אנו נמצאים /ות?
ההרצאה מתייחסת לכל היבטי החוק ומכסה את המעסיק/ה בבחינת המחויבות ליידוע העובדות והעובדים.